Dormer - KVANTUM

Kvantum_logo
už 25 rokov Váš spoľahlivý partner
Prejsť na obsah
Správny nástroj v správny čas
Dormer Pramet vznikol v roku 2014 spojením výrobcu monolitných nástrojov Dormer Tools a spoločnosti Pramet Tools, špecializujúcou sa na výrobu nástrojov s vymeniteľnými reznými doštičkami zo spekaného karbidu.

Spojenie oboch značiek pod názvom Dormer Pramet prináša významnú výhodu v doplnení sortimentu a prepojení trhov. Svojím doterajším ako aj novým zákazníkom umožňujeme prístup k širokému spektru vysoko kvalitných nástrojov v kombinácii s ľahko dostupnými službami k spokojnosti všetkých zákazníkov. Nový komplexný sortiment ponúka celú radu nástrojov pre všeobecné strojárenstvo – monolitné nástroje a nástroje s vymeniteľnými reznými doštičkami pre sústruženie , frézovanie , vŕtanie a závitovanie.
Svoje služby poskytujeme prostredníctvom viac než 30 pobočiek, ktoré celosvetovo pokrývajú viac ako sto trhov.  Tieto sú ďalej podporované modernými výrobnými závodmi v Európe, Južnej Amerike a globálnymi distribučnými sieťami, tvorenými troma strategickými distribučnými centrami.

Široký sortiment našich výrobkov vyžaduje rozsiahlu obchodnú sieť , do ktorej je aktívne zapojených 600 zamestnancov, čo nám umožňuje pružne reagovať na potreby zákazníkov a vzájomne zdieľať svoje skúsenosti a znalosti. Okrem toho disponujeme piatimi špecializovanými školiacimi centrami po celom svete a to v Českej republike, Veľkej Británii , Švédsku, Rusku a USA.

Vždy sa snažíme dosiahnuť povesť zodpovedného, čestného a stabilného výrobcu, vďaka čomu sa zákazníkom dostane vždy najlepšej starostlivosti.
Dormer_pramet_pic
Cenníky, katalógy a produktové letáky si môžete stiahnuť tu
NOVINKY
Nové produkty 2024
<
 
>
SORTIMENT VÝROBKOV
Tvarniace_zavitniky
monolitne_karbidove_zavitniky
monolitne_karbidove_frezy
zahlbniky
strediace_vrtaky
vrtaky_hss
PREDSTAVUJEME NOVINKU - DORMER A777 HSS-E VRTÁK
DORMER A777 HSS-E VRTÁK S 8% KOBALTU A VRCHOLOVÝM UHLOM 135°
 
Vďaka svojej robustnej konštrukcii je vrták A777 vhodným riešením pre obrábanie náročných materiálov, ako sú nástrojové ocele.

  • vynikajúci na vŕtanie tvrdších materiálov s vyššou pevnosťou
  • delený hrot s uhlom špičky 135 ° pre lepšiu presnosť a povrchovú úpravu
  • bronzová povrchová úprava zabraňuje zachytávaniu materiálu na reznej hrane
 
Vrták A777 sa dodáva v sadách vrtákov rôznych veľkostí.
Black Shark poskytuje vysokú bezpečnosť
Rozšírili sme náš sortiment závitníkov Shark Line o nový produkt určený na vysokopevné ocele a zliatiny titánu.

Nové závitníky sú k dispozícii v geometrii s priamou drážkou (E334) a so špirálovou drážkou (E335) na priechodné závitovanie a závitovanie do slepých otvorov. Nové závitníky poskytujú vysoký výkon a bezpečnosť procesov v kalených a vysokopevných materiáloch s tvrdosťou pod 45 HRC.

Nové závitníky sú okamžite identifikovateľné vďaka čiernemu krúžku na stopke a majú robustnú geometriu, ktorá výrazne zvyšuje pevnosť reznej hrany a podporuje bezproblémovú a vysokokvalitnú výrobu závitov.

Okrem toho sú oba vybavené povlakom TiAlN-Top a sú vyrobené z jedinečnej nástrojovej ocele s práškovou metalurgiou na zaistenie húževnatosti, dlhšej životnosti nástroja a vyššieho výkonu pri vyšších prevádzkových teplotách.

Johan Bodin, produktový manažér pre závitovanie v spoločnosti Dormer Pramet, povedal: „S našim radom Black Shark ponúkame zákazníkom možnosť obrábania vysokopevných obrobkov z drahých materiálov s vysokou úrovňou spoľahlivosti. Predstavte si, že sa v poslednom štádiu zložitého procesu obrábania reže závit na drahej súčiastke a buď sa nástroj zlomí alebo ešte horšie, výsledný závit je mimo toleranciu. Naše závitníky Black Shark poskytujú používateľovi procesnú bezpečnosť potrebnú na zaistenie toho, aby sa tak nestalo.“

Závitník so špirálovým hrotom E334 zabezpečuje rezanie závitov v priechodných otvoroch až do 2,5xD. S vyváženým vyšším reliéfom na zrazení a nižším reliéfom na vodiacich závitoch, závitník so špirálovou drážkou E335 zabezpečuje rezanie závitov do slepých otvorov až do 1,5xD.
Každý závitník z ponuky radu Shark Line má farebný krúžok označujúci vhodnosť materiálu, ktorý umožňuje rýchly a jednoduchý výber nástrojov. Medzi ďalšie druhy materiálov zaradené do tohto radu patrí červený krúžok na legované ocele, žltý na konštrukčné, uhlíkové a nízkolegované ocele, modrý na nehrdzavejúcu oceľ, zelený na hliník a biely na liatinu.
Black_Shark
Používajte naše vysokovýkonné závitníky z kobaltovej ocele
Žraloci útočia na všetky materiály
Závitníky Shark sa vyrábajú z jedinečnej nástrojovej ocele produkovanej pomocou práškovej metalurgie, ktorá je odlišná od všetkých  ostatných ocelí typu HSS-E-PM. Týmto spôsobom vzniká neprekonateľná kombinácia húževnatosti a hranovej ostrosti, vďaka tomu môžu závitníky pracovať pri vyšších rezných teplotách a zároveň ponúkať výbornú výkonnosť a dlhšiu životnosť.
Pramet Shark Line
Rozširovanie možností
Rozšírili sme existujúcu ponuku tvárniacich závitníkov pre štandardné tvary závitov MF, UNC a UNF, doplnili sme aj závitníky s mazacími drážkami a vnútorným prívodom chladiacej kvapaliny.

Tvárniace závitníky Dormer sú spoľahlivou voľbou pri výrobe závitov a ponúkajú dynamickú odolnosť aj vysokú presnosť. Rozsiahla ponuka teraz zahŕňa typy a tvary závitov pre väčšinu aplikácií a materiálov vo všetkých hlavných priemyselných odvetviach.

Závitníky vyrobené z rýchloreznej ocele s prídavkom kobaltu (HSS-E) dosahujú lepšiu kvalitu povrchu. Vďaka pevnej konštrukcii sú spoľahlivé a riziko zalomenia je minimálne.

Závitníky s povlakom TiN alebo TiCN vynikajú svojím nízkym krútiacim momentom, znižujú trenie a zaisťujú tak lepšiu výslednú kvalitu povrchu závitu. Geometria nábehu zaručuje lepšie zavedenie nástroja a jeho rovnomerné opotrebovanie. Možno ich použiť ako pre obrábanie slepých, tak i priechodných dier.
Zabezpečujeme istotu, kde ju potrebujete
Predstavili sme rozsiahly program monolitných karbidových závitníkov pre obrábanie tvrdenej ocele a ďalších ťažko obrobiteľných materiálov.

Použitie tvrdených materiálov v priemyselných procesoch je stále častejšie a vedie k vyššej potrebe rezných nástrojov, schopných pracovať v extrémnych podmienkach.

Na podporu tohto trendu sme uviedli na trh päť nových radov karbidových závitníkov.

Nové karbidové závitníky - s označením T2xx - sú vysoko výkonné a produktívne. Sú odporúčané pre obrábanie tvrdených materiálov do hodnoty 63 HRC, kde zaručujú vysokú oteruodolnosť a dlhú životnosť. Karbidové závitníky radu T2xx pracujú v trikrát väčších rezných rýchlostiach ako závitníky HSS-E. Závitníky sú k dispozícii v geometriách s priamou aj špirálovou drážkou a v povrchovej úprave s povlakom TiCN, alebo Super-B (TiAlN + WC/C).​
Dormer_zavitniky
Pomocná ruka v ťažkých situáciách
Dormer_vrtaky
Na trh sme uviedli nový sortiment nástrojov pre vŕtanie bodových zvarov a plechov.
 
Nové vrtáky boli špeciálne navrhnuté pre vŕtanie bodových zvarov pre uvoľňovanie oceľových panelov a plechov. K dispozícii sú v rade štandardných veľkostí pre bežné bodové zvary v automobilovom a opravárenskom sektore. Napríklad vrták A723 vyrobený z rýchloreznej ocele s kobaltom (HSS-E) je vďaka špeciálnej povrchovej úprave tepelne odolný a zachováva si ostrosť aj v mimoriadnych podmienkach. Samostrediaca geometria špičky umožňuje zavŕtavanie, zatiaľ čo fazetky vŕtajú mäkkší materiál okolo bodového zvaru.
 
Nové vrtáky z rýchloreznej ocele (HSS) do oceľového plechu sú k dispozícii v rade štandardných veľkostí zodpovedajúcich bežným nitom a skrutkám. Sortiment A123 je vhodný pre vŕtanie tenkých oceľových panelov a plechov a je vybavený geometriou špičky s uhlom 120 °. Vrtáky A123 majú krátku drážku pre ľahký prienik a pevnosť v prenosných aplikáciach. Ľahko prenikajú do materiálu a sú vhodné aj pre ručné operácie. Zmenšená špička poskytuje skvelé samostrediace vlastnosti a povrch ošetrený parnou temperáciou zlepšuje výkonnosť a obmedzuje tvorbu nárastu obrábaného materiálu. K dispozícii je tiež obojstranná verzia (A119).

Na trh bolo uvedených aj niekoľko nových vŕtacích súprav. Patrí sem napríklad kompaktná sada (označená ako A087) s 19 populárnymi veľkosťami vrtákov A002 s povlakovanou špičkou TiN pre všeobecné vŕtanie. Ďalej potom sada obsahujúca vrtáky s rýchlou špirálou HSS A108 na vŕtanie nehrdzavejúcej ocele (označená ako A188).

Rozšírená bola aj existujúca rada strediacich navrtavákov o nové prevedenie, napríklad strediace vrtáky pre húževnatejšie materiály, vrtáky so stopkami a plôškami pre lepšie upínanie, dlhé navrtaváky pre zvýšenie dosahu, ďalej potom karbidové strediace vrtáky pre tvrdé a abrazívne materiály.
Rôzne závitníky na každodenné použitie
Na trh bola uvedená nová rada strojných závitníkov špeciálne určených pre oblasť údržby, opravy a renovácie (MRO). Univerzálne závitníky vhodné pre ručné použitie sú vyrábané z kvalitnej rýchloreznej ocele (HSS), ktorá je húževnatá a zaisťuje tak vysokú životnosť nástroja. Tento nový sortiment s metrickými, metricky jemnými a BSP závitmi s priamou drážkou, lámačom a špirálovou drážkou ponúka rad možností pre aplikácie slepých aj priechodných dier v širokom rozsahu obrábaných materiálov. Všetky závitníky vyrábané podľa normy DIN sú brúsené a bez povlaku. Závitníky sú materiálovo univerzálne a vďaka optimalizovanej geometrii dobre odvádzajú triesku.
 
Nový sortiment závitníkov Dormer s priamou drážkou (E784, E781 a E787) je vhodný pre závitovanie liatiny do hĺbky 1,5 × D v aplikáciách slepých aj priechodných dier.
 
Závitníky s lámačom (E785, E782 a E788) sú určené pre závitovanie priechodných dier do hĺbky 2,5 × D a závitníky so špirálovou drážkou (E786, E783 a E789) pre závitovanie slepých dier do hĺbky 2,5 × D. Oba sú vhodné pre celú radu materiálov.
Dormer_univerzalne_zavitniky
Obrábanie otvorov - vyvŕtavanie
Oblasť vyvrtávania zahrňuje ako nástroje pre výrobu dier, tak nástroje pre dokončovacie operácie pre zvyšovanie  kvality otvorov. Pre ručné operácie ponúkame DORMER HSS vrtáky,  pre CNC obrábanie sú potom k dispozícii vysoko výkonné karbidové vrtáky s vnútorným chladením.

Sortiment obsahuje monolitné karbidové vrtáky a vrtáky s výmennými karbidovými hlavami značky DORMER pre hĺbky  vŕtania 3xD, 5xD a 8xD a vrtáky s karbidovými vymeniteľnými reznými doštičkami značky PRAMET pre hĺbky 2xD, 3xD, 4xD a 5xD.

Pre zvýšenie kvality otvorov ponúkame HSS, HSS-E a monolitné karbidové výstružníky značky DORMER a modulárne systémy vyvrtávacích nástrojov značky PRAMET pre hrubovanie, dokončovacie operácie a mikro vyvrtávanie. DORMER sortiment naviac zahrňuje celú radu HSS, HSS-E a monolitných karbidových záhlbníkov.
APLIKÁCIE PRE SMARTFONY A TABLETY
Nová aplikácia CALCULATORS rezných rýchlostí je k dispozícii
Tento kalkulátor poskytuje inžinierom a operátorom CNC strojov príslušné rezné parametre pre rôzne aplikácie sústruženia, frézovania, vŕtania a závitovania. ​Aplikácia je dostupná v 19 jazykoch a je jednoduchá na používanie. Aplikácia analyzuje čas obrábania, potrebný krútiaci moment a výkon, rezné sily, množstvo dobratého materiálu a hrúbku triesky na základe zvoleného materiálu a operácie. Táto aplikácia predstavuje významné zlepšenie predchádzajúcej aplikácie a zahŕňa nové produkty, možnosti zdieľania technických informácii, skupiny obrábaných materiálov (WMG).
Dormer_calculator
PRE VIAC INFORMÁCIÍ O PRODUKTOCH DORMER-PRAMET KONTAKTUJTE NAŠE OBCHODNÉ ODDELENIE
SÚBORY NA STIAHNUTIE
Cenník do 03/2024 (xlsx)
Nové produkty 2024 (pdf)
Karbid. vrtáky kat. 2023 (pdf)
Karbidové vrtáky 2023 (pdf)
Nové HSS výrobky (pdf)
Frézovanie (pdf)
Závitovanie (pdf)
Vŕtanie otvorov (pdf)
Karbidové tech. frézy (pdf)
Shark line (pdf)
Hydra (pdf)
Katalóg 2019 (pdf)
Kontakt

Kvantum spol. s r.o.
Považská Teplá 6
017 05 Považská Bystrica
Slovensko

E-mail : obchod@kvantum.sk
Telefón : + 421 42 4650960

Otváracie hodiny


Mapa


Pondelok
:
07:00 - 15:30
Utorok
:
07:00 - 15:30
Streda
:
07:00 - 15:30
Štvrtok
:
07:00 - 15:30
Piatok
:
07:00 - 15:30
Sobota
:
zatvorené
Nedeľa
:
zatvorené
Návrat na obsah