Sandvik - KVANTUM

Kvantum_logo
už 25 rokov Váš spoľahlivý partner
Prejsť na obsah
Sandvik_coromant
Spoločne tvoríme budúcnosť
Spoločnosť Sandvik Coromant je popredným svetovým dodávateľom nástrojov, nástrojových riešení a know-how pre oblasť obrábania kovov. Vďaka rozsiahlym investíciam do výskumu a vývoja vytvára unikátne technické novinky a zavádza nové štandardy pre produktivitu.
Služby v oblasti náradia pre trieskové obrábanie máme rozdelené do troch hlavných oblastí :  

  • priame dodávky náradia z centrálneho skladu 24-48 hodín
  • poradenská a technologická činnosť v oblasti obrábania
  • možnosť realizácie školenia našimi pracovníkmi alebo priamo s technikmi firmy Sandvik
Ako autorizovaný distribútor firmy Sandvik-Coromant, máme prístup ku všetkým novinkám a pravidelne sa zúčastňujeme školení či už v Katoviciach v Poľsku alebo Švédsku. Máme aj programové prostriedky, pomocou ktorých Vám vypočítame návratnosť alebo úsporu investícií pri správnom nasadení nami ponúkaných produktov vo výrobe. Správnym používaním sa samozrejme zvyšuje aj Vaša flexibilita a konkurencieschopnosť. Aj napriek postupnému vývoju našej spoločnosti zostáva smerovanie iba v týchto troch oblastiach s tým,že chceme poskytovat stále lepší a kvalitnejší servis našim zákazníkom.
Katálogy, produktové letáky a najnovší cenník si môžete stiahnuť tu.
Sandvik_obrazok_1
Slávnostná reč k 80 rokom spoločnosti Sandvik Coromant
V prvom rade by sme vám chceli poďakovať.
  
Vážení čitatelia, zákazníci, partneri, ďakujeme Vám. Bez vašej podpory a výziev, s ktorými nás konfrontujete, by sme neboli tam, kde sme dnes. Hľadíme v ústrety budúcnosti – s odvahou a optimizmom – a aj naďalej vám budeme pomáhať vyniknúť, poskytovať vám starostlivosť a na každom kroku vás prekvapovať.
  
Nech nás naši ľudia a vízie ženú ďalej vpred a ďalších najmenej 80 rokov inovácií a vášnivého zaujatia pre techniku ​​a strojárstvo je pred nami. Nech je aj ďalšia kapitola našej spoločnej cesty rovnako plodná, inšpiratívna a plná nádeje.
  
V neposlednom rade sa usilujeme o mierovú a prekvitajúcu budúcnosť na zdravej planéte – to je našou firemnou i ľudskou prioritou. Vždy budú existovať problémy, ktoré treba vyriešiť, a veci, ktorým sa musíme naučiť, a máme obrovskú radosť, že stojíme na čele takého úžasného odvetvia.
  
Veríme v spoločnú budúcnosť – silnú a prosperujúcu ako celok – v lepšom svete.
Sandvik Coromant
SANDVIK COROMANT NEWS
Najlepšia fréza v kategórií nástrojov pre frézovanie dutín
s vysokými rýchlosťami posuvu
Vrták novej generácie pre vyššiu produktivitu v materiáloch
ISO P
CoroMill® MH20
vrták CoroDrill® 860 PM
Je na čase posunúť frézovacie operácie s vysokými rýchlosťami posuvu na vyššiu úroveň pomocou najlepšej frézy svojho druhu, CoroMill® MH20. Ide o univerzálny nástroj so širokým rozsahom použitia, ktorý je však primárne určený pre aplikácie pri výrobe dutín v materiáloch ISO S, M a P. Vďaka ľahkému priebehu záberu v kombinácii s robustnou konštrukciou stopky umožňuje fréza CoroMill® MH20 bezpečné obrábanie bez vzniku vibrácií aj pri práci s dlhým vyložením nástroja.
Nový vrták CoroDrill® 860 PM využíva novú nástrojovú triedu a nový typ PVD povlaku, čo sa prejavuje jeho zvýšenou odolnosťou proti opotrebovaniu, dlhšou životnosťou a celkovo vyššou produktivitou. To vo svojom dôsledku prispieva aj k zníženiu nákladov na obrobenú súčasť.
Zoznámte sa s frézou M5F90 na obrábanie hliníka
Oddeľujte triesky tak, aby ste udržali proces výroby závitov v chode
Fréza M5F90
Operácie sústruženia závitov
Fréza M5F90 je koncepcia určená na čelné frézovanie, ktorá umožňuje vykonávať hrubovacie aj dokončovacie obrábanie tenkostenných hliníkových automobilových súčastí v jedinej operácii – bez toho, aby pritom dochádzalo k poškriabaniu obrobeného povrchu, tvorbe otrepov alebo k vydrolovaniu drobných častíc z obrobenej plochy.
Operácie sústruženia závitov sú známe tým, že vytvárajú dlhé triesky a spôsobujú blokovanie nástroja – s dôsledkom v podobe odstávky prevádzky. Riešenie možno nájsť v dráhe nástroja. Zistite, ako je možné vygenerovať kód NC, ktorý vám zaistí kontrolu nad tvorbou triesok. Pozrite sa, ako funguje OptiThreading™.
Sandvik Coromat pevné rotačné nástroje
Nájdite si cestu, ktorá vás v sústružení ocelí dovedie až na vrchol

Oceľ je zložitý materiál a jeho zložitosť sa bude ďalej zvyšovať. V konkurenčnom trhovom prostredí je nevyhnutné neustále pokračovať v ďalšom vývoji a hľadať cesty, ako zvýšiť efektivitu a produktivitu operácií používaných pri sústružení ocelí. Už ste niekedy premýšľali o tom, že musí existovať spôsob, ako vyrábať oceľové súčiastky rentabilnejšie? Že musí existovať spôsob, ako proces sústruženia ocele nakonfigurovať tak, aby bol spoľahlivejší a znížili sa náklady na obrábanú súčiastku ? Že musí existovať spôsob, ako minimalizovať možnosť náhleho lomu nástroja a zvýšiť využitie stroja? Vždy existuje nejaký spôsob. Pozrite sa, ako na to.
Riešenie Silent Tools ™ Plus funkčne integrované do stroja

Vďaka rozsiahlej aktualizáciu softvéru Silent Tools ™ Plus môže toto sústružnícke riešenie s tlmením vibrácií využívať na komunikáciu a interakciu s obrábacím strojom rozhranie CoroPlus® Connected. Na strojoch vybavených technológiou CoroPlus® Connected zaisťuje riešenie Silent Tools ™ Plus automaticky fungujúcu ochranu proti preťaženiu, vibráciám a prekročeniu teplotných limitov. Toto video obsahuje ukážky nastavenia a reakcií na prekročenie prípustného zaťaženia obrábacieho stroja prostredníctvom rozhrania CoroPlus® Connected.
Naše technológie menia svet

Zdokonaľujeme, meníme, utvárame a rozvíjame náš každodenný život. Vo svete, kde sa stretávame s rastom prosperity, rastom populácie a rastúcou rýchlosťou spotreby, budú vznikať nové výzvy pre hospodárský rozvoj a jeho trvale udržateľný rast. Jednoducho povedané, zmeny už nikdy nebudú prebiehať tak pomaly. Čakajú na nás nové príležitosti, vstupujeme do budúcnosti priemyselnej výroby a prajeme si, aby ste sa k nám pripojili. Bok po boku s našimi zákazníkmi z celého sveta neúnavne hľadáme riešenia problémov. To nás priviedlo k inováciám, ktoré zmenili priemyselnú výrobu.
Dokonalé zvládnutie techniky sústruženia ocelí

Všetci výrobcovia, ktorí pri obrábaní ocelí využívajú sústružnícke operácie, stoja pred radom náročných úloh. K nim patrí zvýšenie rýchlosti úberu materiálu, dosiahnutie väčšieho počtu obrobených kusov na reznú hranu, skrátenie času cyklu, minimalizácia strát a optimalizovaného využitia skladových zásob. Naše nové triedy GC4415 a GC4425 pre sústruženie ocelí vám môžu pomôcť tieto ciele dosiahnuť. Veľmi dôležitý pre dosiahnutie vyššej efektivity a produktivity pre sústruženie ocele je výber triedy rezných doštičiek. Ak chcete techniku ​​sústruženia ocelí dokonale zvládnuť, musíte sa zaoberať celou nástrojovou koncepciou, počnúc pokročilými reznými doštičkami a nástrojovými držiakmi, až po ľahko osvojiteľné digitálne riešenie CoroPlus® Tool Guide.
Sandvik sústruženie banner
Nová rada optimalizovaných závitníkov CoroTap® T200 a T300

Nová rada optimalizovaných závitníkov CoroTap ® T200 a T300 prichádza s veľkým množstvom pokrokových noviniek s vysokým dôrazom na maximálnu kvalitu. Najdôležitejšie novinky sú : jednotná geometria, nová povrchová úprava, vylepšené zaoblenie reznej hrany a tiež zdokonalený tvar drážok pre odvod triesok, ktoré prispievajú k lepšej funkcii a výkonnosti.
Najdlhší vrták pre vŕtanie krátkych otvorov na svete CoroDrill® DS20

CoroDrill® DS20 ponúka najdlhší dosah: V oblasti obrábania kovov sa jedná o prvý vrták s vymeniteľnými reznými doštičkami, ktorého dĺžka dosahuje sedemnásobok priemeru. Už žiadne ďalšie otáčanie rozmerných súčiastok z dôvodu dokončenia vŕtaných otvorov z opačnej strany len preto, že dĺžka vrtáku s vymeniteľnými reznými doštičkami je kratšia, než aká je potrebná pre obrábanú súčiastku. Po siedmich rokoch vývoja je nový vrták CoroDrill® DS20 pripravený stať sa etalónom pre hlboké a vysoko presné vŕtanie. Pozrite si naše demo video a uvidíte CoroDrill DS20® v akci.
Ďalšie videá od firmy SANDVIK Coromant môžete sledovať na oficiálnom youtube kanály
NOVINKY
Novinky od SANDVIK Coromant
<
 
>
CoroMill všetky riešenia v jednom
<
 
>
Unikátne riešenie pre sústruženie CoroTurn 300
<
 
>
Spoľahlivý nástroj so zaručenou výkonnosťou CoroMill 745
<
 
>
SÚBORY NA STIAHNUTIE
Cenník platný od 01/2024 (xlxs)
Dodatkový katalóg 2024.1 (pdf)
Dodatkový katalóg 2023.2 (pdf)
Dodatkový katalóg 2023.1 (pdf)
Prehľad noviniek 2022.2 (pdf)
Dodatkový katalóg 2022.2 (pdf)
Dodatkový katalóg 2022.1 (pdf)
Dodatkový katalóg 2021.2 (pdf)
Dodatkový katalóg 2021.1 (pdf)
Sústružnícke nástroje 2020 (pdf)
Rotačné nástroje 2020 (pdf)
Spekané rot. nástroje 2020 (pdf)
APLIKÁCIE PRE SMARTFONY A TABLETY
Ifind - aplikácia pre obrábanie
Kalkulátor pre strojné obrábanie
Digitálna lupa
Kontakt

Kvantum spol. s r.o.
Považská Teplá 6
017 05 Považská Bystrica
Slovensko

E-mail : obchod@kvantum.sk
Telefón : + 421 42 4650960

Otváracie hodiny


Mapa


Pondelok
:
07:00 - 15:30
Utorok
:
07:00 - 15:30
Streda
:
07:00 - 15:30
Štvrtok
:
07:00 - 15:30
Piatok
:
07:00 - 15:30
Sobota
:
zatvorené
Nedeľa
:
zatvorené
Návrat na obsah